فوم های وج آکوستیک

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

فوم های وج از جمله فوم های آکوستیک و عایق صوت است که به دو شکل گوه ای و منشوری در بازار موجود بوده و در صورت انتخاب و استفاده صحیح از آن ها، بازده بالایی دریافت خواهید نمود.

فوم های وج
یکی از مهمترین ملاک های انتخاب فوم عایق آکوستیک، میزان فضای موجود است یعنی متراژ اتاق، استدیو، آموزشگاه یا هر مکان دیگری که قصد عایق کاری آن را دارید، در مشخص نمودن نوع عایق تاثیر بسزایی دارد. به عنواع مثال برای اتاق های با ابعاد کوچک یا متوسط، فوم های وج مناسب ترین عایق جاذب صدا هستند. هرچه ضخامت فوم های انتخابی بیشتر باشد، جاذب بهتری برای امواج صوتی ناخواسته خواهد بود. فوم های گوه ای به دلیل شکل دندانه اره ای خود که مانند قله های کوه و دره های اطراف آن است باعث می شود تا جذب بهتری در مقابل امواج صوتی با فرکانس های پایین و متوسط داشته باشد.

فوم وج گوه ای
یکی از مهمترین نکات که در هنگام نصب عایق های گوه ای باید در نظر گرفته شود، جهت منبع صوت و مسیر عبور امواج صوتی آن است. در بخش ابتدا باید دقت کنید که عایق دقیقا روبروی منبع تولید صدا قرار گیرد و در وحله دوم باید توجه داشته باشید که اموج صوتی به صورت عمودی به عایق برخورد می کنند یا به صورت افقی. این نکته را باید در هنگام نصب عایق در نظر داشته باشید که عایق باید به صورت عمود بر اموج صوت نصب گردد. به زبان ساده تر اگر امواج به صورت عمودی به عایق برخورد می کرد، عایق باید به صورت افقی نصب گردد و بلعکس.

عایق آکوستیک