عایق کاری بهترین راه خلاصی از آلودگی صوتی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

امروزه با توجه به آپارتمان نشین شدن اغلب افراد جامعه و همچنین نازک و نازکتر شدن دیوار های بین واحد های آپارتمانی، صدا های برخی از همسایگان بسیار آزار دهنده شده است که بهترین راه خلاصی از این آلودگی های صوتی عایق کاری دیوار های منازل است.

عایق کاری بهترین راه خلاصی از آلودگی صوتی
گاهی اوغات شما مهمان های پر سروصدا دارید که موجب ناراحتی دیگران می شود و یا علاقمند به شنیدن موسیقی با صدای بلند هستید ولی به دلیل اعتراض اهالی ساختمان این امکان برای شما فراهم نیست. گاهی نیز در همسایگی شما افرادی زندگی می کنند که از صدای بیش از حد آنان خسته شده اید. بهترین راه برای خلاصی از این مشکلات، عایق کاری صوتی منزل شماست. برای این منظور از چند نوع عایق می توانید بهره ببرید که برخی از آن ها اشاره خواهیم نمود.

خلاصی از آلودگی صوتی
در صورتی که به تازگی در حال ساخت ساختمانی جدید هستید و به دنبال راهی برای پیشگیری از این مشکلات می گردید، ما به شما استفاده از عایق های پشم سنگ و یا عایق الاستومری را پیشنهاد می کنیم. جهت استفاده از این عایق ها می بایست در حین ساخت ساختمان، عایق را در بین دیوار ها کار گذاشته تا به بهترین شکل ممکن ساختمان خود را هم از نظر صوتی و هم از نظر حرارتی عایق نمایید.

عایق صوتی حرارتی پشم سنگ
اما در صورتی که ساختمان شما قبلا ساخته شده است و شما به تازگی با چنین مسائلی مواجه شده اید، پیشنهاد ما به شما استفاده از عایق های موجدار ( آکوستیک ) است. برای بهرمندی از این عایق ها نیاز نیست که کل اتاق یا ساختمان خود را با استفاده از آن بپوشانید، بلکه تنها بکار بردن تکه هایی از آن در ساختمان ( حتی به شکل تزئینی ) می تواند در آسایش شما نقش چشمگیری داشته باشد. البته لازم به ذکر است که سمت موج دار این عایق می بایست رو به منبع صوت باشد. مثلا در صورتی که شما به شنیدن موسیقی با صدای بلند علاقمندید ولی نگران اذیت شدن همسایگان خود هستید می توانید با قرار دادن تکه هایی از این عایق در اتاق خود، با خیال راحت صدای دستگاه پخش خود را بالا ببرید.

آکوستیک