چگونه استخر را آب بندی کنیم

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از سوالات مهمی که در ساخت و یا تعمیر یک استخر برای ما پیش می آید این است که چگونه استخر خود را آب بندی کنیم و از نفوذ آب به اطراف استخر و حتی ساختمان های کناری جلوگیری نماییم.
عایق کاری استخر به چند روش و با محصولات مختلف قابل انجام است که در این مطلب قصد داریم تا با برخی از آن ها آشنا شویم:

چگونه استخر را آب بندی کنیم
واتر استاپ
نوعی عایق لاستیکی شکل است که قبل از ساخت استخر استفاده می شود. این عایق نه تنها باعث می شود که دیواره های سیمانی استخر ترک نخورند، بلکه در صورت داشتن ترک و یا ایجاد ترک احتمالی، اجازه باز شدن و گسترش آن را نمی دهد.

واتر استاپ
پودر آب بند و چسب بتن
از این دو ماده هم قبل از ساخت استخر می توان بهره برد و هم پس از ساخت. برای اینکه بتوانیم استخری بسازیم که آب را در خود حفظ نموده و از اصراف آن جلوگیری نماید نیاز به ترکیب این دو ماده با بتن آماده شده برای ساخت کف و دیواره های استخر داریم. البته بعد از ساخته شدن نیز امکان آب بندی با این ترکیب وجود دارد و آن هم به این صورت که این مواد را با سیمان ترکیب کرده و یک لایه از آن را دور تا دور دیواره ها و کف استخر می کشیم. در این صورت یک استخر کاملا آب بندی شده خواهیم داشت.

پودر آب بند و چسب بتن
چگونگی جلوگیری از نشت آب استخر کاشیکاری شده
پودر بند کشی محصولی است که برای چنین مواقعی به شما پیشنهاد می کنیم. این پودر نوعی عایق است که برای بندکشی بین کاشی ها استفاده می شود. برای این کار کافی است تا بند های بین کاشی ها را خالی نموده و با این ماده مجددا بند کشی نماییم. در این صورت استخر ما به طور کامل عایق شده و هیچگونه رطوبتی از آن نفوذ نمی کند. البته لازم به ذکر است که این عایق در حمام و سرویس بهداشتی نیز کاربرد دارد.

چگونگی جلوگیری از نشت آب استخر کاشیکاری شده

ویدئو های ما را در آپارات ببنید
محل تبلیغ شما
بازار عایق ایران تلگرام
مشاوره