نقش عایق کاری ساختمان ها

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

عایق کاری ساختمان ها خصوصا در منازل مسکونی نقش به سزایی در حفظ دمای آسایش، کم کردن هزینه های خانوار، حفظ منابع طبیعی تجدید ناپذیر برای نسل های آینده و جلوگیری از افزایش آلودگی هوا دارد. همانطور که می دانید عایق کاری ساختمان یکی از راه هایی است که باعث می شود در تابستان گرمای کمتری وارد منازل شده و در زمستان گرمای کمتری از آن خارج شود به طور مثال اجداد ما در مناطق کویری با گنبدی شکل کردن سقف خانه ها ، در برخی شهر ها مانند یزد با ساخت بادگیر ها و ... دمای خانه های خود را تنظیم می کردند.
از جمله مهمترین فاکتور هایی که در انتخاب عایق مناسب کاربرد دارد مقاومت حرارتی آن ها است چرا که نشان دهنده میزان عبور گرما از آن هاست. در بازار عایق های متفاوتی وجود دارد که مقاومت حرارتی آن ها یکسان است که در این صورت فاکتور های مهم در انتخاب عایق محل کاربرد و قیمت آن است.
میزان تلفات انرژی محل های مختلف ساختمان متفاوت است که می توان با عایق کاری آن ها از هدر رفت انرژی جلو گیری کنیم. به طور مثال عایق کاری دیوار های خارجی 15درصد ، سقف ها 35 تا 45 درصد و کف ساختمان 5درصد در کاهش مصرف انرژی برای گرمایش و سرمایش ساختمان تاثیر دارد.

ویدئو های ما را در آپارات ببنید
محل تبلیغ شما
بازار عایق ایران تلگرام
مشاوره