انواع عایق حرارتی

عایق های الاستومری

Elastomeric (EPDM & NBR)

عایق پلی اتیلن

Polyethylene (XLPE – EPE)

عایق پلی یورتان

Polyurethane

عایق پلی استایرن

Polystyrene (EPS – XPS)

فوم شیشه

Glass foam – Cellular Glass

پوشش های ضدتابش

Reflective Barriers

کاربرد عایق حرارتی در ساختمان

عوامل بسیار زیادی در ایجاد آسایش در ساختمان مؤثر است که یکی از این عوامل تنظیم دمای داخلی منازل می باشد که در این راه به کاربرد عایق های حرارتی پی می بریم. در گذشته در کشور ما به علت ساخت منازل با دیوار هایی با ضخامت زیاد، تبادل انرژی گرمایی کمی با خارج از خانه صورت می گرفت اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و باریک شدن دیوار ها، تبادل انرژی به شدت صورت می پذیرد که باعث اتلاف انرژی زیادی می شود. عایق های حرارتی تأثیر بسازیی در کاهش این اتلاف داشته و کمک شایانی به متعادل سازی دمای داخل منزل می کنند. بدین ترتیب با عایق کاری حرارتی منازل خود علاوه بر اینکه خواهیم توانست هزینه های جاری خانوار خود را کاهش دهیم، می توانیم در مصرف انرژی صرفه جویی نموده و در نتیجه در حفظ منابع طبیعی برای آیندگان سهیم باشیم.
البته عایق بندی ساختمان باعث بالا رفتن هزینه های ساخت می شود، اما با توجه به پایین آمدن هزینه های مصرف سوخت در مدت زمان کوتاهی این اختلاف هزینه ها جبران خواهد شد.
برای نصب عایق های حرارتی دیوار های خارجی ساختمان دو راهکار وجود دارد، اول نصب عایق ها در جداره خارجی دیوار و دوم نصب این عایق ها در جداره داخلی دیوارها.
زمانی که این عایق ها در جداره خارجی دیوار ها نصب گردند، جداره داخلی دیوار قسمتی از حرارت تولیدی توسط دستگاه های حرارتی را جذب نموده و باعث می شود زمانی که این دستگاه ها خاموش می شوند مدت مدت زمان بیشتری فضای داخلی ساختمان گرم بمانند که این نوع عایق کاری عمدتا در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند.
اما زمانی که عایق های حرارتی در جداره داخلی ساختمان ها نصب می گردند، دیگر گرمایی توسط دیوار جذب نشده که این امر گرم و سرد شدن سریعتر فضای داخلی ساختمان کمک می کند. از این روش معمولا برای عایق کاری ساختمان های تجاری و اداری استفاده می شود.
ویدئو های ما را در آپارات ببنید
محل تبلیغ شما
بازار عایق ایران تلگرام
مشاوره