امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پشم سنگ از جمله عایق های معدنی محسوب می شود که با استفاده از فیبرهای بسیار نازک سنگ های آتش فشانی همچون بازالت و دولومیت تشکیل می شود. پشم به علت ساختار منحصر به فردی که داراست در دسته عایق های الیافی و فیبری قرار می گیرد که دارای خواص عایق حرارتی، صوتی و نسوز می باشد که در مقابل اشتعال نیز بسیار مقاوم است.

پشم سنگ به گونه های مختلفی تولید شده است که از جمله آن ها می توان به لوله ای، تخته ای، پتویی و لحافی اشاره نمود که به سبب برخورداری از اشکال مختلف از آن می توان در مکان های متعددی استفاده کرد. از مهم ترین کاربرد های پشم سنگ می توان به صنعت پتروشیمی، ساختمانی، صنایع مختلفی که در آن ها دماهای بسیار بالایی موجود است از جمله کوره ها، کانال های هوای گرم، اجاق ها، مخازن روغن، دودکش ها، دیگ های بخار و پاتیل ها را نام برد. از کاربرد های مهم پشم سنگ و پشم سرباره می توان در صنعت لنت سازی ها نام برد.

از ویژگی های منحصر به پشم سنگ عبارت است از:

1. قابلیت تعویض و نوسازی آن

2. مقاوم در برابر اشعه فرابنفش

3. ضد اشتعال

4. مقاومت شیمیایی بالا

5. ضد آفت و قارچ

6. ضریب انتقال حرارت بسیار پایین

7. قیمت مناسب

8. طول عمر بالا

9. ضد آلرژی

10. نصب آسان

11. تحمل حرارتی بالا

پشم سرباره پشم سرباره دارای ساختار بسیار شبیه به پشم سنگ می باشد و تنها تفاومت آن در مواد تشکیل دهنده اش می باشد، به گونه ایی که هر دو دارای مواد اولیه یکسان ولی با مقیاس هاس مختلفی می باشند. عایق پشم سرباره با استفاده از ذوب ترکیبات سرباره کوره های بلند با مخلوطی از بعضی سنگ های طبیعی بدست می آید. معمولا در ساخت پشم سرباره تقریبا 70% از سرباره کوره های بلند حاصل می شود و بقیه از مواد خامی که همان سنگ های طبیعی هستند استفاده می شود.

ویدئو های ما را در آپارات ببنید
محل تبلیغ شما
بازار عایق ایران تلگرام
مشاوره